Wat hebben we met de expertgroepen tot nu toe bereikt in 2025?

In de eerste helft van dit jaar zijn de verschillende expertgroepen weer bij elkaar gekomen. Tijdens deze bijeenkomsten is er met veel betrokkenheid gewerkt aan actuele onderwerpen binnen de acute zorg. Hieronder een kort overzicht van wat er is besproken.
Wat hebben we met de expertgroepen tot nu toe bereikt in 2025?

Expertgroep Acute Obstetrie

  • Het regionaal protocol reanimatie bij een zwangere is definitief en inmiddels verspreid via alle VSV’s in de regio.
  • Er is gewerkt aan betere samenwerking tussen de geboortezorg en psychiatrie. Dit heeft geleid tot een kwaliteitsdocument over psychiatrische crisissituaties rondom zwangerschap.
  • Er was een presentatie vanuit het OLVG ziekenhuis over hun Family Baby Unit (FBU), waar moeders met milde psychiatrische klachten met hun baby opgevangen kunnen worden. 

Expertgroep Acute Psychiatrie

  • Er was een presentatie over de pilot straattriage, waarin politie, GGZ en ambulance samenwerken.
  • Het gebruik van de SBARR-methodiek in de psychiatrie is besproken aan de hand van praktijkvoorbeelden.
  • De samenwerking tussen de VG-sector (verstandelijk gehandicaptenzorg) en acute psychiatrie kwam aan bod.
  • Ook hier is samen met de obstetrie gekeken naar het kwaliteitsdocument over psychiatrische crisissituaties.
     

Expertgroep Acute Neurologie

  • De jaarlijkse DICA-DASA-data zijn gepresenteerd en besproken.
  • Er was een presentatie over de PRESTO-2 studie, gericht op prehospitale triage bij patiënten met een verdenking op een beroerte. Hierin is de ontwikkeling, implementatie en evaluatie van de Stroke Triage App toegelicht.